Yönetim Kadrosu

HAKKIMIZDA

Yönetim Kadrosu

Tayfun ÖZKAN

Genel Müdür

1973 Trabzon doğumlu olan Tayfun Özkan, İTÜ İşletme Mühendisliği'nde lisans, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'nde Bankacılık Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamış, halen de Bahçeşehir Üniversitesi'nde Finans ve Muhasebe alanında doktorasına devam etmektedir. Garanti Bankası Teftiş Kurulu'nda başladığı 20 yıllık kariyerinde Türkiye'nin yanı sıra Londra ve Lüksemburg'ta çalışmış, uluslararası bankacılık ve finansın denetim, yönetim bilişim sistemleri (MIS), uyum (compliance), fon kuruluşları, proje ve satın alım finansmanı gibi pek çok alanında deneyim edinmiştir. Daha sonra Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nda Yatırımlar Direktörü olarak şirket satın alımlarında aktif görev almıştır. 2015 yılında portföy yönetim şirketi kuruluş projesi için Kuveyt Türk ailesine katılmıştır. Halen KT Portföy'ün kurucu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kenan DEDE

İç Kontrol Sistemi

1982 Ardahan doğumlu olan Kenan Dede, 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Sermaye Piyasaları ve Finans üzerine Yüksek Lisans derecesini aldı. SMMM, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3, Türev Araçlar, Kredi Derecelendirme, Gayrimenkul Değerleme, BES lisansları sahibidir. İleri düzeyde ingilizce bilmektedir.

Sermaye piyasaları (aracı kurum), kuyumculuk ve dış ticaret gibi  çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra 2008 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’de Denetçi Yardımcısı olarak Kuveyt Türk ailesine katılmıştır. 2012-2015 yılları arasında Hazine biriminde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2015 Temmuz ayı itibari ile Kuveyt Türk iştiraki KT Portföy Yönetimi A.Ş.’ye İç Denetim Müdürü olarak atanmıştır.

Bayram Veli Salur

İç Kontrol - Uzman

Bayram Veli Salur, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 3,5 yılda birincilikle mezun oldu. Yüksek lisansını Fulbright bursiyesi olarak Purdue Üniversitesi’nde (ABD) yaptı. “Hisse Piyasalarında Yatırımcı Güveni” konulu tezi ile tamamladığı yüksek lisans programından en yüksek derece ile mezun oldu. Halen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Finans alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

İş hayatına Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri Bölümü’nde başlayan Bayram Veli Salur, yüksek lisans sonrasında Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda çalıştı. Bayram Veli Salur, makroekonomi araştırmaları, değerleme, ürün geliştirme, trading, risk yönetimi, yazılım süreçleri gibi birçok alanda deneyim kazanmıştır.

Bayram Veli Salur, Sermaye Piyasası Düzey-3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahip olup,  CFA programı adayıdır.

Ayhan GÜNEY

Fon Hizmet Birimi - Müdür

Anadolu Üniversitesi’nde İktisat ve Trakya Üniversitesi’nde Muhasebe öğrenimleri gören Ayhan Güney, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Gayrimenkul Finansmanı ve Değerleme üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ve Türev Araçlar lisansları sahibidir.

Kariyerine 1993 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda Menkul Kıymetler Müdürlüğünde başlamış, aynı grupta, Yapı Kredi Menkul Değerler A.Ş.’nin muhasebe ve menkul kıymet operasyon servisinde devam etmiştir. Daha sonra Sabancı Holding grubuna bağlı finans şirketleri olan Ak Yatırım, Ak Portföy ve Akbank T.A.Ş.’de yönetici olarak yatırım ve emeklilik fonlarının muhasebe ve operasyon sorumluluğunu üstlenmiştir. Akbank T.A.Ş.’nin kurucusu olduğu yatırım fonlarında Fon Kurulu Üyesi olarak da görev almıştır. Ağustos 2015’te kuruluşuyla birlikte KT Portföy Yönetimi A.Ş.’de fon hizmetleri müdürü olarak görev yapmaktadır.

İlyas HAKYEMEZ

Fon Hizmet Birimi - Uzman

İlyas Hakyemez 2014 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde mezun olmuştur. 2015 Ağustos’tan beri KT Portföy Yönetimi A.Ş.’de çalışmaktadır.

Fuat Bora Doğanay

Araştırma - Müdür

1974 Ankara doğumlu olan Fuat Bora Doğanay, 1996 yılında İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği’nden mezun olarak kariyerine Performans Yönetim Danışmanlık bünyesinde başlamıştır. 2000-2005 yıllarında Yapı Kredi Faktoring Fon Yönetimi Bölümü’nde görev yaptıktan sonra 2005 yılında katıldığı London Forfaiting Co. Ltd. Türkiye Temsilcilik Ofisi’nde 2013 yılına kadar Müdür ünvanıyla çalışmıştır. 2014 yılında katıldığı Bizim Menkul Değerler A.Ş.’nde Fon Satış ve Portföy Aracılığı faaliyetlerinden sorumlu olarak görev yapmıştır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı, Türev Araçlar Lisansı ve Gayrimenkul Değerleme Lisansı sahibidir. 

Okan UZUN

Risk Birimi - Uzman

Okan Uzun, 2006 İstanbul Üniversitesi  İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur.  İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finans Ana Bilim Dalından ve İtalya Universita Degli Studi Di Milano Bicocca’dan finans yüksek lisans derecelerine sahiptir.  Sermaye Piyasası Düzey-3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir.

Okan Uzun KT Portföy A.Ş.’ye katılmadan önce çeşitli aracı kurumların ve bağımsız araştırma şirketinde araştırma analisti olarak çalışmıştır.

Dr. Mehmet Hakan AKSOY

Fon Yönetimi - Müdür

Dr. Hakan Aksoy 1995 yılında İTÜ İşletme Mühendisliğinden mezun olmuş ve 1998 yılında İTÜ İşletme Fakültesinde yüksek lisansını, 2007 yılında ise Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Bölümünde “Uluslararası Portföy Çeşitlendirmesi ve bir Türkiye Uygulaması” konulu teziyle doktorasını tamamlamıştır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ve Türev Araçlar lisansları sahibidir.

Dr. Aksoy 20 yıllık sermaye piyasası kariyerinde pek çok önde gelen yerli ve yabancı aracı kurumda araştırma uzmanı/müdürü olarak görev yapmış, 2006-2007’de Londra’da yerleşik bir fonda Avrupa Kıtası Bankacılık Uzmanı ve Fon Yöneticisi olarak faaliyet göstermiştir. 2012’de Rhea Portfoy yönetimi AŞ’de Araştırma Direktörlüğü yapan Dr. Aksoy, halen KT Portföy Yönetimi A.Ş.’de Fon Yönetimi Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Muhammet KAŞ

Fon Yöneticisi

Muhammet Kaş, 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olmuştur. 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sermaye Piyasaları ve Finans bölümünde ‘İslami Piyasalarda Sukukun Rolü: Türkiye'deki Deneyimi’  konulu teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır. Sermaye Piyasası Düzey-3, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.

Muhammet Kaş kariyerine 2013 yılında Yönetici Adayı (MT) programıyla Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda Hazine Departmanı’nda başlamıştır. 2013-2015’de Aktif & Pasif Yönetimi masasında uzman yardımcısı olarak görevinde bulunurken, 2015 Mayıs ayı itibariyle Sermaye Piyasaları Masası’nda uzman olarak görev yapmıştır. 2016 Ağustos ayı itibariyle KT Portföy Yönetimi A.Ş. ’ye fon yöneticisi olarak tayin olmuştur.

Ayrıca alanlarında uzman firmalardan da aşağıdaki yan hizmetleri almaktadır:

Bilgi Teknolojileri (www.infina.com.tr)

Risk Yönetimi (www.riskturk.com)