Yönetim Kurulu

HAKKIMIZDA

Yönetim Kurulu

 

KT Portföy’ün Yönetim Kurulu:

Fawaz KH E ALSALEH

Yönetim Kurulu Başkanı

1963 Kuveyt doğumlu Fawaz Alsaleh, eğitimini ABD’de sürdürerek, Macalester College’in İşletme-İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Fon Yönetimi Departmanı üyesi olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda göreve başladı. 1999 yılında, önce Genel Müdür Yardımcılığı, sonrasında ise Genel Müdür Baş Yardımcılığı’na atandı ve 2006 yılına kadar görev yaptı. 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Alsaleh, İç Sistemler Komitesi Üyesi ve Ücretlendirme ve Aday Gösterme Komitesi üyesidir. Aynı zamanda Turkapital Holding B.S.C.C.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 28 Aralık 2017 tarihinde KT Portföy Yönetimi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Hüseyin Cevdet YILMAZ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1966 İstanbul doğumlu olan Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık hayatına başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra, Eylül 2000’de Kuveyt Türk’te Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. H. Cevdet Yılmaz, Kuveyt Türk’te görevine Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Nurettin KOLAÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

1966’da Elazığ’da doğan Nurettin Kolaç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bankacılık, finansal kiralama ve sigortacılık sektörlerinde avukatlık ve hukuk müşavirliği yaptı. 2004 yılından 2010 yılı Nisan ayına kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Daire Başkan Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı (Hukuk) görevlerinde bulundu. Yirmi yedi yıllık hukuk ve bankacılık tecrübesine sahip olan Kolaç, Nisan 2010 yılından bu yana Kuveyt Türk bünyesinde Hukuk ve Risk Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mehmet ORAL

Yönetim Kurulu Üyesi

Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Mehmet Oral, Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine 1992 yılında Merkez Şubesinde Yetkili olarak başlamıştır. Merkez Şubesindeki 8 yıllık deneyiminin ardından 2000 yılında İMES Şube Müdürlüğü’ne atanan Oral, 2001-2004 yılları arasında Bursa Şube Müdürlüğü, 2004-2005 yılları arasında ise Merter Şube Müdürlüğü’nde görev yapmıştır. 2005’te İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürü olarak atanmıştır. 4 yıl süre ile Bölge Müdürü olarak görev yapan Oral, 2009 yılında İK, Eğitim ve Kalite Grup Müdürü olmuştur. 2012 itibarıyla, Bireysel ve İşletme Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mehmet Oral Bey, 2015 yılından bugüne Bireysel Bankacılık Gurubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Üyesidir.

Tayfun ÖZKAN

Yönetim Kurulu Üyesi Ve Genel Müdür

1973'te Trabzon doğumlu olan Tayfun Özkan, İTÜ İşletme Mühendisliği'nde lisans, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Bankacılık Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamış, halen de Bahçeşehir Üniversitesi'nde Finans ve Muhasebe alanında doktorasına devam etmektedir. Garanti Bankası Teftiş Kurulu'nda başladığı 20 yıllık kariyerinde Türkiye'nin yanı sıra Londra ve Lüksemburg'ta çalışmış, uluslararası bankacılık ve finansın denetim, yönetim bilişim sistemleri (MIS), uyum (compliance), fon kuruluşları, proje ve satın alım finansmanı gibi pek çok alanında deneyim edinmiştir. Daha sonra Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nda Yatırımlar Direktörü olarak ilk şirket satın alımlarında aktif görev almıştır. 2015 yılında portföy yönetim şirketi kuruluş projesi için Kuveyt Türk ailesine katılmıştır. Halen KT Portföy'ün kurucu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.