Yönetim Kurulu

HAKKIMIZDA

Yönetim Kurulu

 

KT Portföy’ün Yönetim Kurulu:

Ruşen Ahmet ALBAYRAK

Yönetim Kurulu Başkanı

1966 İstanbul doğumlu olan Ahmet Albayrak, 1988 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında North Carolina State University’de (ABD) Organizasyonel Liderlik ve İşletme Yüksek Lisans derecesini aldı. 2007 yılında İTÜ’de Teknoloji Yönetimi üzerine yaptığı çalışmalarla Doktor ünvanı aldı. Bankacılık kariyerine 1988 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de başlayan Albayrak, 1994 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası’na geçti. 1996-2001 yılları arasında banka dışı özel bir şirkette üst düzey yöneticilik yapan Albayrak, 2002 yılında Şubelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili ünvanıyla tekrar Kuveyt Türk bünyesine katıldı. 2005 yılında Operasyon, Teknoloji ve İdari Hizmetler’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Halen Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Kuveyt Türk’te görevine devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün kuruluş projesini yönetmiş ve kuruluşunu müteakip Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.­

Hüseyin Cevdet YILMAZ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1966 İstanbul doğumlu olan Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık hayatına başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra, Eylül 2000’de Kuveyt Türk’te Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. H. Cevdet Yılmaz, Kuveyt Türk’te görevine Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Nurettin KOLAÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

1966’da Elazığ’da doğan Nurettin Kolaç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bankacılık, finansal kiralama ve sigortacılık sektörlerinde avukatlık ve hukuk müşavirliği yaptı. 2004 yılından 2010 yılı Nisan ayına kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Daire Başkan Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı (Hukuk) görevlerinde bulundu. Yirmi yedi yıllık hukuk ve bankacılık tecrübesine sahip olan Kolaç, Nisan 2010 yılından bu yana Kuveyt Türk bünyesinde Hukuk ve Risk Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mehmet ORAL

Yönetim Kurulu Üyesi

Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Mehmet Oral, Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine 1992 yılında Merkez Şubesinde Yetkili olarak başlamıştır. Merkez Şubesindeki 8 yıllık deneyiminin ardından 2000 yılında İMES Şube Müdürlüğü’ne atanan Oral, 2001-2004 yılları arasında Bursa Şube Müdürlüğü, 2004-2005 yılları arasında ise Merter Şube Müdürlüğü’nde görev yapmıştır. 2005’te İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürü olarak atanmıştır. 4 yıl süre ile Bölge Müdürü olarak görev yapan Oral, 2009 yılında İK, Eğitim ve Kalite Grup Müdürü olmuştur. 2012 itibarıyla, Bireysel ve İşletme Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mehmet Oral Bey, 2015 yılından bugüne Bireysel Bankacılık Gurubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Üyesidir.

Tayfun ÖZKAN

Yönetim Kurulu Üyesi Ve Genel Müdür

1973'te Trabzon doğumlu olan Tayfun Özkan, İTÜ İşletme Mühendisliği'nde lisans, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Bankacılık Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamış, halen de Bahçeşehir Üniversitesi'nde Finans ve Muhasebe alanında doktorasına devam etmektedir. Garanti Bankası Teftiş Kurulu'nda başladığı 20 yıllık kariyerinde Türkiye'nin yanı sıra Londra ve Lüksemburg'ta çalışmış, uluslararası bankacılık ve finansın denetim, yönetim bilişim sistemleri (MIS), uyum (compliance), fon kuruluşları, proje ve satın alım finansmanı gibi pek çok alanında deneyim edinmiştir. Daha sonra Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nda Yatırımlar Direktörü olarak ilk şirket satın alımlarında aktif görev almıştır. 2015 yılında portföy yönetim şirketi kuruluş projesi için Kuveyt Türk ailesine katılmıştır. Halen KT Portföy'ün kurucu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.