Yönetim Kurulu

HAKKIMIZDA

Yönetim Kurulu

Abdullah Fuad ALTHAQEB

Yönetim Kurulu Başkanı

Abdullah Fuad Althaqeb, 2004 yılında University of Toledo’dan (ABD) Yönetim Bilgi Sistemleri (Management Information System-MIS) ve e-Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. 2015 yılında Gulf University for Science & Technology’de (Kuveyt) yüksek lisans derecesi aldı. Bankacılık kariyerine 2004 yılında Kuwait Finance House bünyesinde Uluslararası Yatırımlar Bölümü’nde Yatırım Yetkilisi olarak başlayan Althaqeb, 2006 yılında aynı bankanın Doğrudan Yatırımlar Bölümü’ne atandı ve 2013 yılına kadar Yatırım Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında KFH Investment Co. bünyesine katıldı ve 2015 yılına kadar Özel Sermaye Bölümü’nde Yatırım Müdürü olarak kariyerine devam etti. 2015 yılından itibaren KFH Capital Investment Co. bünyesinde Özel Sermaye ve Doğrudan Yatırımlar Bölüm Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Althaqeb, KT Portföy Yönetim Kurulu’na, Haziran 2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Dr. R. Ahmet ALBAYRAK

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

R. Ahmet Albayrak, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında North Carolina State University’de (ABD) Organizasyonel Liderlik ve İşletme üzerine yüksek lisans derecesi aldı. 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde teknoloji yönetimi üzerine yaptığı çalışmalarla Doktor unvanı aldı. Bankacılık kariyerine 1988 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de Uzman olarak başlayan Albayrak, 1994 yılında Kuveyt Türk bünyesine katılarak 1996 yılına kadar Mali Tahlil ve Pazarlama birimlerinde görev yaptı. 1996-2001 yılları arasında özel sektörde üst düzey yöneticilik yapan Albayrak, 2002 yılında Şubelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili unvanıyla tekrar Kuveyt Türk bünyesine katıldı. 2005 yılında Operasyon, Teknoloji ve İdari Hizmetler’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. İnsan Kaynakları, Eğitim ve Geliştirme, Kalite ve Strateji İzleme departmanları da 2008 yılındaki yeni yapılanmayla birlikte Bankacılık Servis Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Albayrak’a bağlı olarak çalışmıştır. Albayrak, Ekim 2012 itibarıyla, Kuveyt Türk bünyesinde Kurumsal ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. KT Portföy Yönetim Kurulu’na, Haziran 2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmıştır.

Hüseyin Cevdet YILMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık hayatına Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra Eylül 2000’de Kuveyt Türk Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. Hüseyin Cevdet Yılmaz, 2012 yılından itibaren Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Haziran 2018 tarihinde KT Portföy Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Ahmad Abdulaziz ALNAFISI

Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmad Abdulaziz Alnafisi, 2008 yılında Gulf University For Science and Technology (Kuveyt) İşletme ve Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 2009 yılında National Bank of Kuwait bünyesinde Kurumsal Bankacılık Memuru olarak başlayan Alnafisi, 2009-2013 yılları arasında Al Maysara Holding Company KSC’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 2010 yılında Grup Risk Yönetimi Bölümü’nde Kredi Analisti olarak National Bank of Kuwait bünyesine tekrar katıldıktan sonra 2010 ve 2015 yılları arasında aynı bankanın Kurumsal Bankacılık Grubu’nda Kıdemli Memur olarak görev yaptı. Devam eden görevine ek olarak Alnafisi, 2012’den 2016’ya kadar Atheer Realestate Development Company KSC’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak kariyerine devam etti. Günümüzde, 2015’den itibaren KFH Capital Investment Company KSC’de, Özel Sermaye ve Doğrudan Yatırımlar Bölüm Müdürü; 2017’den itibaren Turkapital Holding BSC’de Yönetim Kurulu Üyesi ve 2018’den itibaren Saham Holding KSC’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etti. Haziran 2018 tarihinde, KT Portföy Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Tayfun ÖZKAN

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Tayfun Özkan, İTÜ İşletme Mühendisliği'nde lisans, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'nde Bankacılık Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamış, halen de Bahçeşehir Üniversitesi'nde Finans ve Muhasebe alanında doktorasına devam etmektedir. Garanti Bankası Teftiş Kurulu'nda başladığı 20 yılı aşkın kariyerinde Türkiye'nin yanı sıra Londra ve Lüksemburg'ta çalışmış, uluslararası bankacılık ve finansın denetim, yönetim bilişim sistemleri (MIS), uyum (compliance), fon kuruluşları, proje ve satın alım finansmanı gibi pek çok alanında deneyim edinmiştir. Daha sonra Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nda Yatırımlar Direktörü olarak şirket satın alımlarında aktif görev almıştır. 2015 yılında portföy yönetim şirketi kuruluş projesi için Kuveyt Türk ailesine katılmıştır. Halen KT Portföy'ün kurucu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.