Yönetim Kurulu

HAKKIMIZDA

Yönetim Kurulu

Dr. R. Ahmet ALBAYRAK

Yönetim Kurulu Başkanı

R. Ahmet Albayrak, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında North Carolina State University’de (ABD) Organizasyonel Liderlik ve İşletme üzerine yüksek lisans derecesi aldı. 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde teknoloji yönetimi üzerine yaptığı çalışmalarla Doktor unvanı aldı. Bankacılık kariyerine 1988 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de Uzman olarak başlayan Albayrak, 1994 yılında Kuveyt Türk bünyesine katılarak 1996 yılına kadar Mali Tahlil ve Pazarlama birimlerinde görev yaptı. 1996-2001 yılları arasında özel sektörde üst düzey yöneticilik yapan Albayrak, 2002 yılında Şubelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili unvanıyla tekrar Kuveyt Türk bünyesine katıldı. 2005 yılında Operasyon, Teknoloji ve İdari Hizmetler’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. İnsan Kaynakları, Eğitim ve Geliştirme, Kalite ve Strateji İzleme departmanları da 2008 yılındaki yeni yapılanmayla birlikte Bankacılık Servis Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Albayrak’a bağlı olarak çalışmıştır. Albayrak, Ekim 2012 itibarıyla, Kuveyt Türk bünyesinde Kurumsal ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. KT Portföy Yönetim Kurulu’na, Nisan 2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan'ı olarak atanmıştır.

Hüseyin Cevdet YILMAZ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık hayatına Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra Eylül 2000’de Kuveyt Türk Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. Hüseyin Cevdet Yılmaz, 2012 yılından itibaren Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Nisan 2019 tarihinde KT Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmıştır.

Bilal SAYIN

Yönetim Kurulu Üyesi

1966 Sakarya doğumlu Bilal Sayın, 1990 yılında ODTÜ Kamu Yönetimi’nden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 1990 yılında Albaraka Türk’te başlayan Bilal Sayın, 1995 yılında Kuveyt Türk bünyesinde Proje ve Yatırım Müdürlüğü’nde kariyerine devam etti. 1999 yılında Kurumsal ve Ticari Krediler Departman Müdürlüğü’ne atanan Bilal Sayın, 2003 yılından bu yana Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Nisan 2019 tarihinde KT Portföy Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Abdurrahman DELİPOYRAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 İstanbul doğumlu olan Abdurrahman Delipoyraz, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine Proje ve Yatırım Müdürlüğü’nde başlayan Delipoyraz, 2000 yılına kadar bankanın Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü ile Mali Tahlil ve İstihabarat Müdürlüğü bölümlerinde çalışmıştır. 2000-2004 yılları arasında Beşyüzevler ve Bakırköy Şubelerinde Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Delipoyraz, Aralık 2004 tarihi itibarı ile Bölge Müdürlüğü görevine atanarak İstanbul Avrupa-1 ve İstanbul Anadolu Bölge Müdürlüklerinde görev yapmıştır. Ocak 2015 tarihi itibarıyla, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Nisan 2019 tarihinde KT Portföy Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Hamit Kütük

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Hamit Kütük, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İng.İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2013 yılında Sabahattin Zaim Üniversitesinde İslami Finans üzerine yüksek lisans derecesi aldı. Halihazırda yine aynı konuda Doktora çalışmalarına devam etmektedir. Bankacılık hayatına 1997 yılında Kuveyt Türk  Fon Yönetimi Müdürlüğü'nde Dealer olarak başladı. Kariyerine aynı bankada 2006 yılında Döviz Piyasaları Müdürü, 2010 yılında Hazine Pazarlama Müdürü ve 2016 yılında ise Aktif Pasif Yönetimi Müdürü olarak devam etti. Nisan 2019 tarihinde KT Portföy Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atanmıştır.

Hamit Kütük, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisansları bulunmaktadır.