Yönetim Kadrosu

Bayram Veli Salur, CFA Araştırma Direktörü

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 3,5 yılda birincilikle mezun oldu. Yüksek lisansını Fulbright bursiyeri olarak Purdue Üniversitesi’nde (ABD) yaptı. “Hisse Piyasalarında Yatırımcı Güveni” konulu tezi ile tamamladığı yüksek lisans programından en yüksek derece ile mezun oldu. Halen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Finans alanında tez aşamasında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

İş hayatına Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri Bölümü’nde başlayan Bayram Veli Salur, yüksek lisans sonrasında Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda kariyerine devam etti. 2017 yılı itibariyle KT Portföy’de Araştırma Bölümü’nde çalışmalarına devam etmektedir. Bayram Veli Salur, makroekonomi araştırmaları, değerleme, ürün geliştirme ve trading gibi alanlarda deneyim kazanmıştır.

Bayram Veli Salur, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Türev Araçlar, Gayrimenkul Değerleme, Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim lisanslarına ve CFA (Chartered Financial Analyst) unvanına sahiptir.