Başvuru

Ön Değerlendirme

Yatırım Komitesi Girişimci Sunumu

Yatırım Komitesi Değerlendirme

Girişim Başvuru Formu ile kolayca başlatacağınız sürecin ayrıntıları için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Teknogirişim GSYF Nedir?

Teknogirişim GSYF, teknoloji odaklı erken aşama şirketlere yatırım yapmak için Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. ve Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'nin ortak yatırımıyla kurulan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'dur.

Teknogirişim GSYF’nin fon büyüklüğü nedir?

Teknogirişim GSYF, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ve Vakıf Katılım Bankası’nın her birinin 5.000.000 TL yatırım yaptığı bir fon olarak toplam fon büyüklüğü 10.000.000 TL’dir.

Nereden Başvurabilirim?

Teknogirişim GSYF’ye web sitemiz üzerindeki online başvuru panelinden başvurabilirsiniz. Online başvuru haricinde bir başvuru yöntemi bulunmamaktadır. Başvuru için tıklayınız.

 

Hangi sektörler başvuru yapabilir?

Teknogirişim GSYF’ye teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir bir projeye sahip ve bunu geliştirebilecek tüm girişimciler başvurabilir.

Şirket olmak zorunda mıyız?

Teknogirişim GSYF ancak “Anonim Şirket”lere yatırım yapabilmektedir. Hali hazırda anonim şirketiniz yoksa ya da farklı bir şirketiniz varsa, yatırım öncesi A.Ş. kurulması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Hisse alacak mısınız? Yatırım boyutunuz (ticket size) nedir?

Teknogirişim GSYF her bir projeye 250.000 – 1.000.000 TL arasında erken aşama tohum yatırım yapacaktır ve bunun karşılığında projenin durumuna göre %1-%30 arasında hisse alacaktır.

Başvurular ne zaman olmaktadır?

Başvuruların belli bir dönemi bulunmamaktadır. Ancak GSYF Yatırım Komitesi ayda bir toplanmakta ve o zamana kadar gelen ve ön elemeden geçen projeleri dinlemektedir.

Fikir aşamasında yatırım yapıyor musunuz?

Teknogirişim GSYF olarak, ürünü hazır, müşterisi olan ya da Müşteri aşamasına gelmiş projelere yatırım yapılacaktır. Fikir aşamasında ya da ürün henüz hazır değilse Lonca Girişimcilik Merkezi’ne başvuru yapabilir, ürün sürecini mentorların yardımı ile tamamlayabilirsiniz.

Girişim Formu

   

Girişiminiz şirketleştiyse şirketinizin adını ve markasını yazınız, şirketleşmediyseniz projenizin adını yazmanız yeterlidir.

To Top