BAŞVUR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Teknogirişim GSYF Nedir?
Teknogirişim GSYF, teknoloji odaklı erken aşama şirketlere yatırım yapmak için Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. ve Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'nin ortak yatırımıyla kurulan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'dur.
Nereden Başvurabilirim?
Teknogirişim GSYF’ye web sitemiz üzerindeki online başvuru panelinden başvurabilirsiniz. Online başvuru haricinde bir başvuru yöntemi bulunmamaktadır. Başvuru için tıklayınız.
Hangi sektörler başvuru yapabilir?
Teknogirişim GSYF’ye teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir bir projeye sahip ve bunu geliştirebilecek tüm girişimciler başvurabilir.
Şirket olmak zorunda mıyız?
Teknogirişim GSYF ancak “Anonim Şirket”lere yatırım yapabilmektedir. Hali hazırda anonim şirketiniz yoksa ya da farklı bir şirketiniz varsa, yatırım öncesi A.Ş. kurulması gerekmektedir.
Hisse alacak mısınız? Yatırım boyutunuz (ticket size) nedir?
Teknogirişim GSYF her bir projeye 250.000 – 1.000.000 TL arasında erken aşama yatırımı yapacaktır ve bunun karşılığında değerlemeyle orantılı hisse alacaktır.
Başvurular ne zaman olmaktadır?
Başvuruların belli bir dönemi bulunmamaktadır. Ancak GSYF Yatırım Komitesi ayda bir toplanmakta ve o zamana kadar gelen ve ön elemeden geçen projeleri dinlemektedir
Fikir aşamasında yatırım yapıyor musunuz?
Teknogirişim GSYF olarak, ürünü hazır, müşterisi olan ya da Müşteri aşamasına gelmiş projelere yatırım yapılacaktır. Fikir aşamasında ya da ürün henüz hazır değilse Lonca Girişimcilik Merkezi’ne başvuru yapabilir, ürün sürecini mentorların yardımı ile tamamlayabilirsiniz.
Başka sorularınız mı var? İLETİŞİM'E GİT

Girişim Başvuru Formu

*Girişiminiz şirketleştiyse şirketinizin adını ve markasını yazınız, şirketleşmediyseniz projenizin adını yazmanız yeterlidir.